Chytré domy/ inteligentní bydlení a řízení budov

 • bg image
  image 2
  image 1
  OVLÁDEJTE
  SNADNO ODKUDKOLIV
  VŠECHNA ZAŘÍZENÍ V DOMĚ
  Z TABLETU NEBO
  CHYTRÉHO TELEFONU
 • bg image
  image 1
  JEDNODUCHÉ NASTAVENÍ
  image 2
  A PŘIZPŮSOBENÍ
  BEZ ZNALOSTI PROGRAMOVÁNÍ
Image

INTELIGENTNÍ BYDLENÍ

Inteligentní domácnost je trendem poslední doby a nevyhnutelnou budoucností. Technické vybavení budov, rodinných domů, sídel firem nebo nákupních center se dnes běžně skládá z různorodých technologických systémů a zařízení.

Ty automaticky zajišťují nejen autonomní provoz systému vytápění, ale zvyšují a zajišťují komfort pro všechny, kteří se zde pohybují nebo žijí. Tyto systémy jsou běžně vybavovány autonomní řídicí jednotkou včetně uživatelského rozhraní – ovládací panel.

Aktuální požadavky kladou větší důraz na integraci a spolupráci jednotlivých zařízení. Včetně možnosti ovládání veškerých systému a funkcí přímo z chytrého telefonu nebo tabletu.

Následující kapitoly přiblíží možnosti a přínosy, které automatizace budov přináší uživateli. Možná Vás budou některé z nich inspirovat a využijete je i ve Vašem domě. Na některé si zvyknete tak rychle, že bez nich už nedokážete být, jiné pro Vás nemusí mít na první pohled uplatnění. Pokud se později rozhodnete nové funkce implementovat, budou v systému připraveny a lze je aktivovat pouze jednoduchou konfigurací.

PŘÍNOSY PRO UŽIVATELE

Objevte nové možnosti a zjistěte co vše inteligentní bydlení umí dělat za Vás:

Bez starosti
Při odchodu z domu jsou automaticky provedeny následující úkony: aktivace zabezpečovacího systému, vypnutí osvětlení, odpojení ovládaných zásuvek spotřebičů (například varná konvice, TV přijímač), snižuje se žádaná teplota v jednotlivých místnostech a podle nastavení se aktivuje simulace přítomnosti nebo v opačném případě zatahují venkovní rolety.
Na místě nezáleží
Je jedno, které zařízení v domě ovládáte, jestli se jedná o osvětlení nebo řízení vytápění. Ve všech případech máte k dispozici jednotné uživatelské rozhraní, které je dostupné ze všech zařízení, jako jsou ovládací prvky v elektro-instalaci, chytrý telefon, tablet nebo počítač.
Simulace přítomnosti
Veškeré zásahy uživatele (rozsvícení světla, zatažení žaluzie atd.) jsou automaticky archivovány. V případě aktivace simulace přítomnosti, bude zahájeno „přehrávání“ historie těchto událostí. Automaticky se ráno rozsvítí, vytáhnou žaluzie, stejně jako jste to v minulosti udělali sami. Díky opakování reálné historie je efekt velmi věrohodný a odradí spousty případných „nežádoucích návštěv“.
Pod dohledem
Pro uživatele jsou dostupné statistické informace, jako jsou počty sepnutí, doba chodu, průměrné využití jednotlivých zařízení v různých časových intervalech. Tyto údaje lze dále kombinovat s aktuální sazbou elektrické energie a tím získat celkovou cenu spotřebované energie. V případě potřeby je možné definovat upozornění na překročení provozních hodin stejně jako termíny plánovaných servisních prohlídek technologických zařízení domu.
Copyrights © 2020 & Všechna práva vyhrazena Lenoxi Automation s.r.o.